Liikunnan riemua

Liikunnassa pyritään liikkumaan yhdessä mahdollisimman monipuolisesti niin ryhmässä, pienryhmissä tai erikseen. Eri lajien avulla harjoitetaan esimerkiksi liikkumiseen tarvittavia fyysisiä tekijöitä sekä sosiaalisia taitoja ja taitoa arvioida vaikka omaa toimintakykyä.

Liikuntatunneilla saa pomppia, juosta, hyppiä, hikoilla, pelata, punnertaa, iloita, kisata, kannustaa, venyä, rentoutua, tanssia, nauraa, voittaa, hävitä, avustaa, heittää, suunnitella, ulkoilla, kiipeillä, luistella, palloilla, ryömiä, huutaa, hiljentyä, riemuita ja kuntoilla.

picmonkey-collage

Vastaa

Täytä tietosi alle tai klikkaa kuvaketta kirjautuaksesi sisään:

WordPress.com-logo

Olet kommentoimassa WordPress.com -tilin nimissä. Log Out /  Muuta )

Facebook-kuva

Olet kommentoimassa Facebook -tilin nimissä. Log Out /  Muuta )

Muodostetaan yhteyttä palveluun %s